کار درست رو انجام بده نه کار راحت رو! - ریاضی دودوتا | آموزش ریاضی متوسطه اول عاطفه شیخ الاسلامی

کار درست رو انجام بده نه کار راحت رو!

کار درست رو انجام بده نه کار راحت رو!
آنچه در این پست میخوانید

  حتما با خوندن این مقاله فهمیدی که میخوایم در مورد چه چیزی با هم صحبت کنیم! کار راحت یا کار درست! این یه چالشه که همه افراد با اون دست و پنجه نرم میکنن! تو توی کدوم دسته ای ؟ همیشه سعی میکنی کار درست رو انجام بدی یا کار راحت رو؟

  قبل از اینکه عمیق تر وارد این بحث بشیم بهتره که به یه موضوع ساده اشاره کنیم! اون هم اینه که وقتی میگیم کار راحت ، منظورمون کار هوشمندانه نیست! یک سری از افراد هستن که همیشه سعی میکنن دنبال راه های خلاقانه برای حل مسائل مختلف هستن که غالبا این راه های خلاقانه باعث میشن کار اون ها راحت تر بشه! منظور از ما از کار راحت کاریه که بعضی از افراد با حداقل ترین میزان مسئولیت پذیری اون رو انجام میدن و هیچ تلاش مثبتی هم در راستای بهبود اون کار یا نتیجه اون کار انجام نمیدن!

  خب حالا که به درستی فهمیدیم منظورمون از کار راحت چیه بهتر میتونیم به سراغ ادامه این مقاله بریم! معمولا خیلی از افراد ترجیح میدن به جای این که کار درست ( که معمولا کار سخت تری هست )‌رو انتخاب کنن به جاش میرن و میگردن و ساده ترین کار ممکن رو پیدا میکنن و تلاش میکنن اون کار رو انجام بدن!

  بذار یه مثال ساده برات بزنم! فرض کن دو ماه دیگه امتحانات شروع میشه و قراره دانش آموزها در امتحانات پایان سال شرکت کنن! خب در این حالت معمولا دانش آموزش ها دو دسته میشن :

  دسته اول کار درست رو انجام میدن! یک برنامه ریزی مشخص میکنن و حجم درس ها رو متناسب با روزهای باقی مونده تا امتحانات در نظر میگیرن و با تغییر سبک زندگیشون تا بازه زمانی امتحانات سعی میکنن خیلی راحت به همه دروس مسلط بشن!

  دسته دوم ،‌ همون بچه های شب امتحانی هستن! ترجیح میدن به جای این همه کار توی یک شب قبل امتحان به کل مباحث مسلط بشن که خب همه ما این رو میدونیم که به این راحتی نمیشه توی یه شب به همه مباحث مسلط شد و اگر هم این طوری باشه به سختی میشه! پس چی شد ؟ دسته دوم اولا که کار درست رو انجام ندادن ، دوما اصلا این کار راحت هم نیست! پس در مجموع یه کار غلط سخت رو انجام دادن و انتظار هم دارن که نتیجه خوبی بگیرن که عملا امکان پذیر نبست!

  پس این موضوع خیلی مهمه که همیشه سعی کنی به سراغ کار درست بری و به این دیدگاه برسی که الزاما هر کار راحتی درست نیست و نکته ای هم که وجود داره اینه که خیلی از کارهای راحت عملا دستاورد خاصی برای تو ندارن!

  حالا ک متوجه شدیم که باید بیشتر به سراغ کارهای درست بریم تا کارهای راحت به یه موضوع دیگه هم باید توجه کنیم!

  ما دو تا مفهوم در مورد کار درست داریم که این دوتا باهم تفاوت دارن و نباید اشتباه گرفته بشن این دو تا عبارت این ها هستن :

  انجام دادن کارهای درست
  انجام دادن کار ها به روش درست
  در حالت اول شما باید تلاش کنی که کارهای درستی رو انجام بدی! این موضوع بیشتر به بخش هدف گذاری برمیگرده یعنی شما باید سعی کنی اهداف درستی رو انتخاب کنی و بعدش اگر هدفت درست باشه مسیر درستی رو هم میتونی برای رسیدن به هدف طی کنی

  حالت دوم اینکه تو باید سعی کنی کارها رو به روش درست شون انجام بدی برای انجام یک کار ممکنه هزاران راه وجود داشته باشه اما همیشه باید به سراغ بهترین راه بری! قبلا هم به این موضوع اشاره کردیم و گفتیم که منظور از راه درست الزاما اولین راه نیست و میتونی از خلاقیتت هم استفاده کنی!

  فراموش نکن همیشه سعی کنی کار درست رو انتخاب کنی و اون کار رو به درست شکل ممکن انجام بدی!

  پست های مرتبط

  مطالعه این پست ها رو از دست ندین!

  آدم های رادیکالی

  آنچه در این پست میخوانید قبل از اینکه بگم آدمای رادیکالی چه کسانی هستن و چه رفتارهایی ازخودشون بروز میدن، بزارید شما…

  بیشتر بخوانید

  روش صحیح مطالعه

  آنچه در این پست میخوانید (کل به جز) گام اول: نگاه اولیه به عکس، تیترها، جملات  Boldشده و ایجاد سوال…

  بیشتر بخوانید

  نظرات

  سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

  برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.