آدم های رادیکالی - ریاضی دودوتا | آموزش ریاضی متوسطه اول عاطفه شیخ الاسلامی

آدم های رادیکالی

آنچه در این پست میخوانید

  قبل از اینکه بگم آدمای رادیکالی چه کسانی هستن و چه رفتارهایی ازخودشون بروز میدن، بزارید شما رو با خاصیت رادیکال ها آشنا کنم.

  رادیکال ها خاصیت جالبی دارن، خوب به این مثال من دقت کنید: رادیکال یک چهارم میشه یک دوم، یعنی بزرگ شده؛ اما رادیکال 4 میشه 2، یعنی کوچیک شده.

  به عبارت دیگه رادیکال ها اعدادی که بی ارزش هستن، کوچیک هستن، بین صفر و یک هستن رو بزرگشون می کنن اما اعدادی که بزرگتر از یک هستن و خیلی با ارزش اند رو کوچیکشون می کنن.

  تا دلت بخواد آدم رادیکالی توی زندگی مون هست، اینا کارشون می دونی چیه؟ کوچیکا رو بزرگ می کنن، احمقا رو معروف می کنن، از اون طرف بزرگا و آدمای ارزشمند رو کوچیک می کنن.

  شخصیت های رادیکالی شخصیت هایی هستن که در جایگاه اونا و در کنار اونا باشی بهت قدرت میدن و اگه نباشی قدرت رو ازت می گیرن. این آدم ها فقط خودشون رو دوست دارن و افرادی که به اونا احترام بزارن و اوامرشون رو انجام بدن توی دایره دوستان اونها خواهند بود.

  آدم های رادیکالی، آدم های بزرگ رو کوچیک می کنن و آدم های کوچیک رو بزرگ می کنن، اگه زورشون برسه تو رو طبق اون چیزی که می خوان تغییر میدن.

  برای همینه که امام حسین (ع) زیر بار ظلم آدم های رادیکالی زمانه خودش نرفت، آدم هایی که برای رسیدن به موقعیت و هدفی که داشتن حاضر بودن دست به هر کاری بزنن. آدم هایی که سابقه مذهبی از خاصیت مذهبی شون پیشی گرفته بود.

  مهم ترین کاری که باید جلوی آدم های رادیکالی انجام بدید “نه” گفتن است.

  دوستان عزیزم؛ وقتی شما نه میگین، فقط به یه گزینه نه میگین، اما وقتی آره میگین، به هر گزینه دیگه‌ای نه میگین. بزارید بیشتر توضیح بدم:

  وفتی شما به یک آدم رادیکالی آره می گید، بعد از اون باید زیر بار هر خواسته و دستوری برید تا اون آدم رادیکالی همیشه از شما راضی باشه. دقیقا مثل دروغ گفتن است که برای توجیه دروغ اول باید دروغ های بعدی رو پشت سرهم بگید.

  “نه یه تصمیمه ولی آره یه مسئولیته” گاهی نه گفتن اونقدر هزینه داره که به نظر می‌رسه که انگار فقط اونایی که در جایگاه قدرت هستن توانایی گفتنش رو دارن اما اینجوری نیست. وقتی تو جایگاه قدرتی و احساس امنیت می‌کنی، راحت‌تر می‌تونی بگی نه. اما هنر اینه که توی هر شرایطی (چه توی جایگاه قدرت باشی یا نباشی) در مقابل آدم های رادیکالی بتونی نه بگی و زیر بار درخواست شون نری.

  باید یاد بگیرین به مرور زمان نه گفتن‌تون رو ارتقا بدین. ارتقا دادن نه گفتن به این معنی نیست که دیگه آره نمی‌گین. ارتقا دادن نه گفتن یعنی فقط نه میگین، مگر اینکه آره گفتن واقعا با عقل جور در بیاد.

  پس اگر دیدی که انرژی منفی داره می یاد سمت ات، یکی داره کوچیکت می کنه، تحقیرت می کنه، پشت سرت داره حرف مفت می زنه، خیلی خوشحال باش، چون اینقدر تو بزرگ شدی که دارن پشت سرت حرف می زنن.

  پست های مرتبط

  مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
  کار درست رو انجام بده نه کار راحت رو!

  کار درست رو انجام بده نه کار راحت رو!

  آنچه در این پست میخوانید حتما با خوندن این مقاله فهمیدی که میخوایم در مورد چه چیزی با هم صحبت…

  بیشتر بخوانید

  روش صحیح مطالعه

  آنچه در این پست میخوانید (کل به جز) گام اول: نگاه اولیه به عکس، تیترها، جملات  Boldشده و ایجاد سوال…

  بیشتر بخوانید

  نظرات

  سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

  برای ارسال نظر لطفا ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.